Bir New Times podcast'i olan “The Interview”, David Marchese'nin konuşma köşesine dayanıyor

yüzelli

New member
Times Insider kim olduğumuzu ve ne yaptığımızı açıklıyor ve gazeteciliğimizin nasıl çalıştığına dair perde arkası bilgiler sunuyor.

Yıllar boyunca David Marchese'nin konuşma köşesi Haber Magazine'in en popüler yazılarından biriydi.

Peki neden emekli?

Bay Marchese gülerek, “İlk başta bana da mantıklı gelmedi” dedi. 2019'dan bu yana dünyadaki en büyüleyici insanlardan bazılarıyla derinlemesine sohbetler içeren Talk'u yazıyor.

Ancak podcast'ler, basılı sütunların aksine, Bay Marchese'ye dinleyicilerle daha derinlemesine ve ayrıntılı bir şekilde etkileşim kurması için daha fazla alan sağlayacak. The Times, 2021'de Times'a katılan ve görüş bölümü için bir röportaj programı olan “First Person”a ev sahipliği yapan sesli gazeteci Lulu Garcia-Navarro ile bir tane geliştirdi. Fikir, ikilinin derinlemesine sohbet görüşmelerine yönelik becerilerini tek bir programda birleştirmesiydi.

Bay Marchese, “Düşünce şuydu: 'Daha büyük, daha iyi ölçekte ve daha sık çalışan bu şeyi nasıl yapabiliriz?'” dedi.

Her hafta “Röportaj” başlıklı yeni podcast yayınlanıyor ve gazeteciler dönüşümlü olarak moderatörlük yapıyor. Cumartesi günü yayınlanan ilk iki bölümde Bay Marchese Anne Hathaway'le, Bayan Garcia-Navarro ise İsrail'in muhalefet lideri Yair Lapid'le konuştu. (Sohbetler ayrıca okumayı dinlemeye tercih edenler için The Magazine'de çevrimiçi ve düzenli olarak metin röportajları olarak yayınlanmaktadır.)

Daha önce dış muhabir olarak çalışan ve ardından NPR'nin Kudüs bürosu şefi olarak İsrail-Filistin çatışmasını, Arap Baharı ayaklanmalarını ve Libya olaylarını haber yapan Bayan Garcia-Navarro, “Röportaj yaptığımız insanların çeşitliliğini göstermek istedim” dedi. iç savaş.

Yakın zamanda yapılan bir video görüşmesinde Bay Marchese ve Bayan Garcia-Navarro, hikaye anlatımında sesli gazeteciliğin faydalarını, yeni podcast için vizyonlarını ve hangi ünlülerin röportaj istek listesinde yer aldığını tartıştılar.

David'in Konuşma köşesinde yaptığı gibi, ikiniz, röportaj yaptığınız her kişiyle iki ayrı görüşme yapıyorsunuz. Neden?

LULU GARCIA NAVARRO
Bir yayıncı olarak röportajdan çıktıktan sonra her zaman hissettiğim şey şuydu: “Bu diğer soruları da sormalıydım.” İkinci bir görüşme fırsatına sahip olmak büyük bir mutluluk. Yair Lapid'le az önce yaptığım sohbette, Tanrıya şükür ikinci bir konuşma daha oldu çünkü bu, tüm deneyimin ayrılmaz bir parçasıydı.

David, bu senin podcasting'e ilk adımın, değil mi?

DAVID MARCHESE
Evet, kendimle birkaç kez kısa röportaj yapmam dışında.

Lulu, onun için podcast sesini nasıl bulacağına dair herhangi bir ipucun var mı?

GARCIA NAVARRO
David'in doğal bir podcast sesi var; nadir görülen bir durum ama oluyor! Dost canlısı, ilgi çekici bir ses tonu var ve bir sesli görüşmecinin konuşacağı şekilde doğal bir şekilde konuşuyor.

MART Bunu söylemek o kadar güzel ki! Onunla çalışmayı biraz korkutucu buldum çünkü birlikte bir şeyler kaydettiğimizde şöyle düşündüm: “Tanrım, bu kişi bu şeyleri kulağa hoş getirmekte çok iyi.” Ben çok özerk olmaya ve kendimin bir adada olmaya alışkınım. Lulu'nun çalışmasını dinleyip izleyerek ve ekiple işbirliği yaparak kesinlikle birkaç şey öğrendim.

GARCIA NAVARRO Ve tam tersi. Röportajlarını izledim ve nasıl yapılacağını anladım.

David, çok titiz ve kapsamlı bir hazırlık sürecin var. Sesli bir röportaja basılı röportajdan farklı bir şekilde mi hazırlanıyorsunuz?

MART
Belki soruların spesifik ifadelerine biraz daha dikkat edeceğim çünkü ses ile netlik sağlamak için düzenleme yapmanın o kadar kolay olmadığının farkındayım. Ancak süreç daha önce yaptığımdan pek farklı değil.

Ne kadar zamana ihtiyacınız var?

MART
Genellikle ilk görüşme için 90 dakika ve ardından takip görüşmesi için 30 dakika isterim.

Hiç insanlardan çok uzun olduğunu söyleyerek geri dönüş alıyor musunuz?

GARCIA NAVARRO
Konuklara ve onların yayıncılarına sık sık söylediğim şeylerden biri, bunun etkili ve güçlü insanları kendi sözleriyle dinlemekle ilgili olduğudur. Nüansları verebilmek için zamana ihtiyacımız var. Bunun sizden alınan zaman olmadığını açıklamaya çalışıyorum; Verilen zamandır. Eğer böyle düşünebilirseniz, çok daha iyi bir deneyime sahip olursunuz.

MART Biriyle uzun süre konuştuğunuzda karşınızdakinin dış görünüşü koruması daha da zorlaşır. Biriyle 90 dakika, muhtemelen 45 dakika konuşursanız, o kişi kendisinin normal insan versiyonuna 5. dakikada olduğundan daha yakın olacaktır. Bu yere ulaşmak için bu zamana sahip olmak uzun zaman uzakta.

Neyi dört gözle bekliyorsun?

MART
Beni en çok mutlu eden şey, benim bir konu hakkında konuşurken yaşadığım deneyimi dinleyicilerin de yaşaması. Seste, biri parantez okumak yerine güldüğünde çekimleri ve ton değişikliklerini duyabilirsiniz. Birçok yönden daha zengin bir izleyici deneyimidir.

GARCIA NAVARRO Etkili insanlarla ve ünlülerle röportaj yapıyordum ama bu çok daha kısa bir formattaydı, tam bir yemekten çok meze veya tatlıya benziyordu. Ve bununla ilgili heyecan verici olan şey, gezegendeki en ilgi çekici insanlardan bazıları olan sohbet ortaklarıyla sohbetlerden dolu dolu bir akşam yemeği hazırlıyor olmanız ve oturup onların çoğu zaman yapmadıkları şeyleri derinlemesine araştırabilmenizdir. eskiden.

Misafir istek listenizde kimler var?

MART
Bob Dylan. Kendisi en sevdiğim müzisyen, o yüzden onunla konuşmayı gerçekten çok isterim. Dalai Lama; bu asla olmayacak. Ve Oprah, bu harika olurdu.

GARCIA NAVARRO Taylor Swift, asla böyle bir şeyin gerektirdiği kadar zaman harcamamasına rağmen.